Forum www.blackwind.fora.pl Strona Główna
 Forum
¤  Forum www.blackwind.fora.pl Strona Główna
¤  Zobacz posty od ostatniej wizyty
¤  Zobacz swoje posty
¤  Zobacz posty bez odpowiedzi
www.blackwind.fora.pl
Grupa Stylizująca Się Na Jednostkach USMC
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
SOCOM -75th Rangers

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.blackwind.fora.pl Strona Główna -> Galeria Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
SOCOM -75th Rangers
Autor Wiadomość
Cichy
BlackWind



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 115
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:21, 11 Maj 2008    Temat postu: SOCOM -75th Rangers
 
Cytat:

75th Ranger Regiment to elitarny pułk lekkiej piechoty US Army, będący również częścią USSOCOM (United States Special Operations Command). Żołnierze Regimentu przechodzą szkolenie spadochronowe (airborne) oraz desantu powietrznego za pomocą śmigłowca (air assault). Zrzuty spadochronowe odbywają się najczęściej z samolotów C-130 Hercules lub C-141 Starlifter, czasem również z C-17 Globemaster III. Większość zrzutów wykonuje się "z linki", tzn. spadochron jest automatycznie otwierany po opuszczeniu samolotu. Niektórzy żołnierze są dodatkowo przeszkoleni w technikach HALO (High Altitude - Low Opening, czyli skok z dużej wysokości i otwarcie na niskiej) oraz HAHO (High Altitude - High Opening, czyli skok i otwarcie spadochronu na dużej wysokości), w których spadochron jest ręcznie otwierany na odpowiedniej wysokości. Desant śmigłowcowy najczęściej wykonywany jest z maszyn UH-60 Blackhawk lub ich specjalnych wersji - MH-60 - należących do 160th Special Operations Aviation Regiment (Airborne) (160th SOAR(A)). Czasem używane są śmigłowce CH-47 lub MH-47 Chinook. Często stosowaną metodą desantu ze śmigłowca jest zjazd na linie (tzw. fast roping), ale jeśli teren i sytuacja na to pozwala żołnierze opuszczają śmigłowiec po wylądowaniu. Dodatkowo Rangersi szkoleni są w desancie z wody - zazwyczaj przy użyciu łodzi pontonowych Zodiac.

Wszystkie te umiejętności, oraz wiele innych, pozwalają Rangersom wykonywać szereg zadań, z których najczęstsze to:

* bezpośrednie ataki z lądu, powietrza i wody,
* wykonywanie uderzeń i rajdów za liniami wroga,
* przejmowanie lotnisk oraz innych kluczowych celów strategicznych,
* misje ratunkowe i przejmowanie sprzętu (np. z zestrzelonych samolotów),
* zabezpieczanie operacji specjalnych oraz wsparcie innych jednostek USSOCOM.

W przypadku błyskawicznych ofensyw i dynamicznie zmieniającej się sytuacji Rangersi po wykonaniu swojego głównego zadania, którym może być np. charakterystyczne dla nich przejmowanie lotniska, dołączają do większej jednostki kontynuując działania w roli zwykłej piechoty. Warto zaznaczyć, że chociaż podstawową jednostką operacyjną Rangersów jest kompania, to zdarza się, że do niektórych zadań przydzielane są pojedyncze plutony, a nawet drużyny. Oczywiście pewne operacje wymagają zaangażowania całego Regimentu, jednak obecnie powszechną praktyką są precyzyjne uderzenia małymi siłami, do których Rangersi doskonale się nadają.



Umundurowanie i wyposażenie:

Cytat:

Miałem zrobić to wcześniej, nie było czasu i zapomniałem o tym, ale nadrabiam zaległości. Miało to być zrobione po to by uniknąć pytań typu "czy to mogę nosić z tamtym". Opiszę z grubsza sprzęt używany przez ostatnie mniej więcej 8 lat (czyli okres który najbardziej interesuje mnie samego, w którym czuję sie najlepiej).


Special Operations Forces personal Equipment Advanced Requirements

Jak wiadomo pod koniec lat 90tych USSOCOM operujący własnym budżetem zażyczył sobie stworzenia całego systemu wyposażenia dla jednostek sobie podległych. Nie podam dokładnie roku, w którym wprowadzono ten zestawik, bo nigdy nigdzie nie wyczytałem tej wiadomości. Jak ktoś wie dokładnie to dopisze.

75th przyjęło na swoje wyposażenie kamizelki ochronnej BALCS zmodyfikowane w stosunku do podstawowej formy (słynne poziome PALSy). Do tego teoretycznie powinien dojść system ELCS, ale nigdy na zdjęciu takowego nie widziałem i prawdopodobnie nie zobaczę. Z początku wraz z hełmami PASGT noszono na SPEAR'ach jeszcze szelki ALICE, śmiesznie to trochę wyglądało - puste PALSy, a poczciwe szelki tachały sprzęt, ale oczywiście noszono również kieszenie na taśmach.
Około 2000 wprowadzono do użytku opracowany w firmie SDS (SpecialtyDefenseSystems) opracowany specjalnie na potrzeby Regimentu, później jeden z najpopularniejszych chest rigów na świecie, R.A.C.K. (Ranger Assault Carrying Kit).
Cały czas panował wtedy hełm PASGT, a stare gogle SW&D zostały praktycznie całkowicie wyparte przez Bolle X800T, później również Wiley X'y. Naszła również moda na noszenie okularów balistycznych czy strzeleckich. Tu prym wiodą produkty firm ESS, Oakley, Wiley X czy Peltor.
Ochraniacze kolan i łokci najczęściej spotykane w tamtym okresie to Bijans'y (woodland) oraz produkty firmy ALTA Tactical (głownie czarne). Rękawiczki głównie nomex'owe.
Buty to głównie Jungle/pustyniaki, oczywiście z wyjątkami, ponieważ Rangersi mogą indywidualnie dokupywać niektóre, drobniejsze części sprzętu, w którym spędzą nie mało czasu Wink
Ciężko wyznaczyć również jeden rodzaj kabury na broń krótką, głownie były to Bianchi M12, Safariland 6004 oraz produkty firmy Eagle Ind.
W końcówce korzystania ze SPEAR'a weszły na stan hełmy MICH (Modular Integrated Communications Helmet) w wersji TC-2000, firmy MSA.


Ranger Load Carrying System

SOCOM znów robi zakupy. tym razem wszystkie jednostki zaopatruje w jednokolorowy sprzęt. Kolor oporządzenia praktycznie każda jednostka wybierała indywidualnie. I tu znów słowo Ranger gra swoją rolę: jeden z odcieni zieleni został nazwany Ranger Green. Taki właśnie kolor obowiązuje od 2003 roku Regiment'cie. Bardzo ładnie zmienia odcień w zależności od oświetlenia, więc jest dość uniwersalny mimo wszystko. Czyli założenie co do uniwersalności koloru raczej się udały. Troszkę to było gorzej z mundurem ACU hehe, no ale cóż. WAŻNE! Początkowo system RLCS noszony był na starych dobrych RAID'ach w woodlandzie/3c. Oczywiście Armia zaczęła wymieniać mundury więc trzeba było się ostatecznie przerzucić.

System składa się z zintegrowanej kamizelki CIRAS (Combat Integrated Releasable Armor System) w wersji Land, chest rig'a z możliwością włożenia jednej płyty kuloodpornej czyli RRV (Rhodesian Reconnaissance Vest) oraz Plate Carrier'a, wszystko oczywiście produkcji Eagle Ind.
Sprawa hełmu jest bardzo prosta, oczywiście jest nim wyżej opisany MICH, lecz noszony głównie bez pokrowca. Na nim gogle Bolle X800T, ESS NVG Profile czy wyroby Wiley X'a. Sprawa okularów ma się w sumie bez zmian.
Ochrona łokci i kolan praktycznie się nie zmieniła, chociaż już Bijans'y rzadko spotykane. Rękawiczki jakie tylko dusza zapragnie, chociaż ciężko wygryźć nomex'y z pierwszego miejsca Wink
Obuwie w dzisiejszych czasach to już tak ogromna mieszanka różnych typów, że głowa boli.
Kabury już praktycznie tylko Safariland 6004 oraz Eagle'a.



[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]

2 zdjęć nie udało mi się zmniejszyć Razz



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.blackwind.fora.pl Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB © 2004 phpBB Group
Galaxian Theme 1.0.2 by Twisted Galaxy